به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

150 مورد بازدید بهداشتی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان کنگان در طرح تشدید نظارت بهداشتی

150 مورد بازدید بهداشتی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان کنگان در طرح تشدید نظارت بهداشتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر ، رئیس شبکه دامپزشکی کنگان گفت: بیش از 150 مورد بازدید در ۱۴ روز ابتدایی طرح تشدید نظارت ‌های بهداشتی ویژه ایام نوروز در شهرستان کنگان انجام شده است.

مهندس رضائی گفت: بیش از 150 مورد بازدید در ۱۴ روز ابتدایی طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی ویژه ایام نوروز و ایام ماه مبارک رمضان از مراکز عرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی در شهرستان بوسیله بازرسین نظارتی دامپزشکی انجام شده است.
وی افزود: به منظور اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، گروه های نظارتی دامپزشکی با بازدید از اماکن و مراکزعرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی، شرایط و ضوابط بهداشتی ارائه شده طی دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی را بررسی می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از سوی این مراکز هشدار‌های لازم داده خواهد شد و در صورت تکرار به مراجع قانونی مربوطه ارجاع می‌شوند.
ایشان ادامه داد : در این بازدید ها تعداد 28 مورد غیر بهداشتی مشاهده گردید که تعداد 6 مورد آنها به مراجع قضایی ارجاع و مقدار 250 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی  کشف و معدوم گردید .

مهندس رضائی با بیان اینکه حفظ بهداشت عمومی و تأمین غذای سالم برای عموم شهروندان از اهم وظایف دامپزشکی است گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور از ۱۴ اسفند در کنگان آغاز شده و تا ۱6 اردیبهشت ماه ادامه دارد .
رئیس شبکه دامپزشکی کنگان بیان نمود : شماره تلفن 37224527 آماده دریافت نظرات و شکایات مردمی بوده و از مردم درخواست می‌شود تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من