به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

۲۹۴ هزار رأس دام در استان بوشهر واکسینه شدند

ه گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی بحرانی روز سه شنبه در نشست با فرماندار و مسئولان شهرستان دشتی افزود: واکسیناسیون  ۱۴۹ هزار رأس دام از این شمار علیه بیماری‌های استراتژیک و ۱۴۵ هزار رأس علیه بیماری‌های غیر استراتژیک انجام شده‌است.

وی افزود: از اهداف واکسینه کردن دام‌های بومی و صنعتی حفظ سلامتی دام‌ها و کمک به اقتصاد خانواده و تامین غدای سالم، بهداشتی و مبارزه با بیماری‌های دامی بوده است.

بحرانی به اجرای نظارت بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع فراوردهای دامی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: در سال جاری نظارت بر مراکز تهیه توزیع مواد غذایی و فرواردهای دامی تشدید شده و تا کنون بیش از ۱۶ هزار عملیات نظارت بهداشتی و بازدید توسط اکیپ‌های بازرسی دامپزشکی بر این مراکز انجام شده است تا مردم با اطمینان کامل مواد پروتئینی و فر اوردهای دامی تولیدی در این استان را مصرف کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر اضافه کرد: برای تسهیل در امر صادرات نیز کار نمونه برداری و انجام آزمایش‌های لازم و صدور سرتیفیکیت “(گواهی نامه) یکهزار ۱۰۹ تن آبزیان به مقصد کشورهای مالزی، امارات، چین، قطر، روسیه، لبنان، ترکیه، تایلند و  ویتنام توسط کارشناسان دامپزشکی این استان  انجام شد.

بحرانی به نظارت بر کشتار  گوشت قرمز و  مرغ در استان بوشهر اشاره کرد و افزود:  در همین مدت بر کشتار  یک میلیون ۳۰۷ هزار قطعه طیور صنعتی  و ۲ هزار و ۹۴۲ رأس دام کشتاری سبک و سنگین و  گوشت قرمز  شهروندان این استان نظارت کامل بهداشتی شد.

فرماندار دشتی گفت: دامپزشکی نقش بسزایی در تامین سلامت سفره مردم دارد و در این زمینه بخوبی ایفای نقش می کند.
علی بحرانی افزود: از همه ظرفیت ها برای حل مشکلات دامپزشکی استفاده می‌شود تا خدمات رسانی بیشتر به جامعه هدف به بهترین نحو انجام دهد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان دشتی یکی از قطب های تولید و تامین گوشت قرمز و گوشت مرغ در استان بوشهر است، پیگیری‌های لازم برای جذب اعتبارات مورد نیاز برای تجهیزات دامپزشکی این شهرستان  صورت می‌گیرد و تلاش می شود برای توسعه خدمات رسانی دامزشکی دشتی اعتبار لازم تامین شود.

وی بیان کرد:  تنها کشتارگاه گوشت قرمز خورموج که متعلق به شهرداری  است  بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و جوابگوی نیاز شهروندان شهرستان و دامداران  نیست و با توجه به متقاضیان ساخت کشتارگاه صنعتی امیدواریم با همکاری و تعامل بیشتر  هرچه زودتر کارهای صدور مجوز و احداث این کشتارگاه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من