به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

۲۸ هزار بازدید و نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای در استان بوشهر انجام شد

در طرح عید تا عید؛

۲۸ هزار بازدید و نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای در استان بوشهر انجام شد

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بحرانی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی بازدید و نظارت‌های بهداشتی-قرنطینه‌ای بر فرآورده‌های خام دامی، نهاده دامی و مرغ زنده در طرح تشدید نظارت بهداشتی از ۱۴ اسفند سال قبل تا ١٢ اردیبهشت سال جاری بر ٢٨ هزار و ۲۶۷ محموله به وزن ۴۵ هزار و ۸۰۴ تن توسط دامپزشکی استان در شهرستان‌ها انجام شد.

وی اضافه کرد: در این نظارت‌های قرنطینه‌ای، محصولات از نظر ویژگی‌های ظاهری (ارگانولپتیک)،وضعیت نشانه گذاری (لیبلینگ)،شرایط بهداشتی خودرو حمل محصول، دمای مناسب محصول در طی مسیر از مبدا تا مقصد، دمای مناسب در مقصد، تطابق محصول با گواهی بهداشتی صادره، انجام نمونه برداری در صورت لزوم، مورد توجه قرار می‌گیرند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر ادامه داد: پس از تأیید همه شرایط و ضوابط بهداشتی-قرنطینه‌ای، اجازه بارگیری، تخلیه و مصرف محصول داده می‌شود.

وی افزود: همه خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی تحت نظارت دامپزشکی هستند و برای هر کدام کد رهگیری بهداشتی صادر می‌شود و برای هر محصول حمل شده، گواهی بهداشتی حمل در سامانه یکپارچه قرنطینه سازمان دامپزشکی صادر می‌شود.

بحرانی تاکید کرد: پس از حمل بهداشتی محصول، محموله توسط دامپزشکان و کارشناسان بهداشتی بازدید می‌شود و در صورت رعایت شرایط بهداشتی در طول مسیر، اجازه تخلیه و مصرف داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من