به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

۱۷۰۰ تن انواع آبزیان از استان بوشهر صادر شد

در فروردین ماه 1401

۱۷۰۰ تن انواع آبزیان از استان بوشهر صادر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر ، دکتر مرتضی بحرانی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دامپزشکی استان بوشهر به منظور ارائه خدمت در حوزه سلامت و حمایت و پشتیبانی از تولید پایدار تلاش گسترده‌ای داشته و در این راستا موانع را رفع می‌کند.

وی نمونه برداری و انجام آزمایش‌های لازم و صدور گواهی به کشورهای مقصد را از مأموریت‌های دامپزشکی عنوان و اضافه کرد: طی فروردین‌ماه امسال برای صادرات هزار و ۷۵۸ تن انواع آبزیان به مقصد کشورهای مالزی، امارات، چین، عمان، قطر، روسیه، لبنان، ترکیه، اسپانیا، ویتنام اقدامات لازم انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه واکسیناسیون دام بومی و صنعتی افزود: بیش از ۲۱۶ هزار رأس بر علیه بیماری‌های استراتژیک و ۴۸ هزار و ۵۳۰ رأس بر علیه بیماری‌های غیر استراتژیک واکسینه شدند.

وی ادامه داد: در فروردین امسال نظارت بر کشتار طیور و تأمین گوشت سفید استان به تعداد بیش از یک میلیون و ۴۶۷ هزار قطعه طیور صنعتی و نظارت بر کشتار دام و تأمین گوشت قرمز بهداشتی به تعداد ۳۵۹۹ رأس دام کشتاری سبک و سنگین انجام شد.

دکتر بحرانی تاکید کرد: در طرح نوروزی و رمضان امسال ۱۶ هزار و ۴۹۸ مورد نظارت بهداشتی و بازدید توسط اکیپ‌های بازرسی دامپزشکی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من