به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

کشف و معدوم سازی سه هزار و 52 کیلو گرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در شهرستان کنگان

کشف و معدوم سازی سه هزار و 52 کیلو گرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در شهرستان کنگان

به گزارش بنک نیوز،رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کنگان از کشف و معدوم سازی سه هزار 52 کیلو گرم فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی در سال 1400 خبر داد  . 

 

میثم رضائی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کنگان اظهار داشت: در بازدید های سرزده و ادواری بازرسین بهداشتی دامپزشکی از مراکز عرضه ونگهداری فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان مقدار 3 هزار و 52 کیلو گرم مواد خام دامی غیر بهداشتی شامل گوشت قرمز ، گوشت مرغ و تخم مرغ کشف و معدوم سازی گردید .

 

وی افزود : با هوشیاری و دقت نظر بازرسین این اداره در بازدید های انجام شده از مراکز عرضه و نگهداری مواد خام دامی، بدلیل عدم دارا بودن هویت (تاریخ تولید و انقضا) ، شرایط نامناسب نگهداری و شرایط ارگانولپنیکی ( ظاهری) غیر قابل مصرف تشخیص داده شده که نسبت به جمع آوری و معدوم سازی آنها توسط بازرسین بهداشتی دامپزشکی اقدام  گردیده است .

 

رضائی در ادامه گفت:  تعداد 2664 مورد بازدید در سال 1400 توسط اداره دامپزشکی شهرستان کنگان انجام شده که تعداد 105 مورد آن غیر بهداشتی بوده که از سوی این اداره اخطاریه صادر شده و تعداد 35 مرکز عرضه مواد خام دامی به مراجع قضایی ارجاع گردیده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من