به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

فرماندار تنگستان : حفظ سلامت و امنیت غذایی جامعه خط قرمز ماست

در نشست مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر و فرماندار تنگستان مطرح شد :

فرماندار تنگستان : حفظ سلامت و امنیت غذایی جامعه خط قرمز ماست

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، در ابتدای این نشست دکتر بحرانی مدیر کل دامپزشکی استان ضمن تقدیر ازحمایت های فرماندار تنگستان گزارشی ازعملکرد دامپزشکی در سال ۱۴۰۰ ارائه داد و اظهار داشت: با تامین اعتبار لازم تمامی جمعیت دامی شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون و مراقبت از بیماریهای واگیر دام و مشترک بین انسان دام قرار خواهد گرفت که در نتیجه این عملکرد شاهد به حداقل رسیدن کانونهای بیماری دام در سطح شهرستان و استان خواهیم بود.

دکتر بحرانی افزود: شهرستان تنگستان با وجود ۱۸ مرکز از ۲۲ مرکز تکثیر میگو استان بخش عمده ای از لاور میگو استان و حتی استانهای میگو پرور را تامین می کند که پیگیری های مربوط به تضمین سلامت لارو تولید شده در تمام مراحل اهتمام ویژه ای را طلب می کندکه این مهم ضامن امنیت تولید صنعت پرورش میگو استان می باشد.

 در ادامه احمد لطفی فرماندار شهرستان تنگستان نیز با تشکر از فعالیتهای مجموعه دامپزشکی در سطح شهرستان اذعان داشت : با عملکرد خوب و موثر دامپزشکی شاهد کمترین چالش در زمینه امور مرتبط با خدمات رسانی به دامداران و بهداشت فرآورده های خام دامی در شهرستان هستیم.

فرمادار تگستان تاکید کرد : مجموعه دامپزشکی را مورد حمایت قرار می دهیم تا با رفع مشکلات و تنگنا ها خدمت گذاری به نحو مطلوبی از طرف این دستگاه انجام شود و پیگیریهای لازم جهت جذب اعتبارات مورد نیاز دامپزشکی صورت خواهد گرفت.

لطفی افزود: حفظ سلامت و امنیت غذایی جامعه و مردم خط قرمز ماست و سایر دستگاه های ذی ربط در این زمینه در کنار دامپزشکی باشند و همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار تنگستان اشاره کرد: اقدامات لازم در جهت جلوگیری از کشتار غیر مجاز در شهر و روستا انجام شود و دامپزشکی در این خصوص مکاتبات لازم را با بخشداریها و دهیاری ها انجام دهد تا کشتار دام فقط در کشتارگاه و با رعایت اصول بهداشتی انجام و با اموزش شهروندان و روستاییان با فرهنگ سازی حساسیت های  لازم در خصوص خطرات کشتار غیر مجاز اطلاع رسانی شود.

فرماندار تنگستان تاکید کرد در خصوص احداث کشتارگاه در شهرستان تنگستان و تجهیز آن پیگیری های لازم توسط دستگاه های ذی ربط انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من