به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

بیش از ۱۱۰۰ تن آبزیان از استان بوشهر صادر شد

دکتر مرتضی بحرانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا اشاره به روند ذخیره‌سازی میگو در حوضچه‌های پرورشی استان اظهار داشت: با رعایت موارد بهداشتی تاکنون بیماری لکه سفید میگو در اراضی پرورشی استان بوشهر مشاهده نشده است.

وی از بازرسی مستمر از مراکز تکثیر و سایت‌های پرورش میگو استان تصریح کرد: بازرسی بهداشتی از مراکز تکثیر و مزارع پرورش میگو در سایت‌های استان بوشهر، طبق دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی توسط کارشناسان متخصص به‌صورت مستمر انجام می‌شود.

 

مدیرکل دامپزشکی بوشهر از صادرات آبزیان به 10 کشور مختلف آسیایی از استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: پس از نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌های لازم و صدور گواهینامه در خرداد ماه امسال یک‌هزار و 134 تن انواع آبزیان از استان بوشهر به مقصد کشورهای امارات متحده عربی، چین، قطر، روسیه ، ترکیه ،تایلند و بنگلادش صادر شده است.

 

بحرانی از اجرا طرح واکسیناسیون علیه بیماری‌های دام و طیور خبر داد و تصریح کرد: در ماه گذشته واکسیناسیون دام بومی و صنعتی علیه بیماری‌ها انجام شد و بیش از 144 هزار راس دام بومی و صنعتی علیه بیماری‌ها واکسینه شدند.

 

 

وی نظارت بر کشتار طیور و تأمین گوشت سفید استان را از دیگر برنامه‌ها دانست و بیان کرد: در خرداد ماه امسال کارشناسان دامپزشکی استان بوشهر نظارت بر کشتار بیش از  یک میلیون 362 هزار قطعه طیور صنعتی انجام داده‌اند و نظارت بر کشتار دام و تأمین گوشت قرمز بهداشتی به تعداد 3 هزار و 547 راس دام سبک و سنگین از دیگر موارد بوده است.

 

مدیرکل دامپزشکی بوشهر به عملیات نظارت بهداشتی و بازدید از مراکز عرضه و توزیع مواد پروتئینی استان اشاره کرد و گفت: در ماه گذشته بیش از 16 هزار مورد توسط تیم‌های بازرسی دامپزشکی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی نظارت و بازرسی شده است.

 

بحرانی، دامپزشکی را در خدمت سلامت، پشتیبانی‌ها، تولید پایدار و رفع موانع دانست و بیان کرد: در راستای افزایش تولید و رفع موانع و عرضه مواد غذایی بهداشتی، دامپزشکی استان بوشهر از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند و در همه عرصه‌های تولیدی، توزیعی، و عرضه حضور فعال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من