به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

برنامه شبکه دامپزشکی شهرستان دیر در عید سعید قربان

در نشست خبری مطرح شد

برنامه شبکه دامپزشکی شهرستان دیر در عید سعید قربان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر ، دکتر برهان مال الهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار کیهان افزود: در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان  گوشت قربانی و تأمین  بهداشت عمومی، اداره دامپزشکی شهرستان دیر با هماهنگی های انجام شده با نهاد های اجرایی از جمله فرمانداری، شهرداری، امام جمعه،کمیته امداد امام خمینی ره  با به کار گیری  نیروی های فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی بر دام های قربانی نظارت دارد.

 

رئیس اداره نظارت شهرستان ومسئول کشیک عید قربان در همین راستا افزود : یک اکیپ ثابت و یک اکیپ سیار کنترل ونظارت بهداشتی وشرعی در روز عید قربان از ساعت ۶صبح الی۱۴ ظهر همان روز آماده خدمات رسانی خواهند بود.

 

وی در ادامه بیان نمود:کشتار و ذبح در منازل ومعابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی محیط زیستی ،موجب انتقال بیمارهای مشترک از دام به انسان میشود.

 

محمودیوسفی گفت:با توجه به امکان شیوع بیماری های خطرناک و مشترک و قابل انتقال از دام به انسان از جمله تب خون ریزی دهنده کریمه کنگو،تب مالت ،همچنین ارتقا تامین بخشی از بهداشت عمومی ،از همه شهروندان وخیرین در خواست داریم که توصیه های دامپزشکی را جدی گرفته واز کشتار خارج از محل تعبیه شده توسط شهرداری پرهیزکنند.

 

وی اظهارداشت:برای پیشگیری از انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو باید با دستکش ولباس مخصوص دام های قربانی  را ذبح نمود وحداقل بمدت ۲۴الی۴۸ساعت در دمای یخچالی(۲الی۴ درجه سانتی گراد)نگهداری شود.

 

محمودیوسفی یادآور شد: بزودی مکان مشترکی در شهر توسط شهردای فراهم که دام ها با نظارت دامپزشکی تایید و ذبح شوند .

 

سکینه امینی-خبرنگارکیهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من