به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از شبکه دامپزشکی شهرستان دیر

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از شبکه دامپزشکی شهرستان دیر

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، در این نشست رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر با ارایه گزارش عملکرد یکساله شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: حوزه فعالیت دامپزشکی بسیار گسترده است به طوریکه یکی از مهمترین وظایف حوزه دامپزشکی در ارتباط کنترل و پیشگیری بیماری های دائمی و بیماری های زئونوز (مشترک بین انسان ودام) می باشد.

اسماعیل محمودی در نشست با نماینده مجلس با اینکه دیر نیازمند یک کشتارگاه صنعتی است اظهار داشت: احداث کشتارگاه نیمه صنعتی در دیر باید با موافقت شهرداری بندر دیر و واگذاری زمین به بخش خصوصی انجام شود.

وی گفت: استقرار بخش خصوصی دامپزشکی در اسکله صیادی جهت نظارت وکنترل شناورهای صیادی ومحصولات استحصالی وصدور گواهی بهداشتی از دیگر درخواست های ماست که نیازمند به پیگیری است.

محمودی در ادامه ارائه این گزارش به نماینده مجلس اظهارداشت: بیش از ۸هزار بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام،تازه ومنجمد در شهرستان صورت گرفته که ۵۶۴مورد غیربهداشتی مشاهده و۲۵مورد به مراجع قضایی(تعزیرات ودادگاه)معرفی و۳مورد پلمپ شده است.

وی افزود: در محورفنی وعملیاتی به منظور پیشگیری ،کنترل ومقابله با بیماریهای واگیر دام در سال تعداد ۷۷هزار و۸۰۰رأس گوسفند وبز، بیش از یک هزار و۸۰۰رأس گوسفند وگوساله علیه بیماریهای استراتژیک و۸هزار و۳۴۷رأس گوسفند وبز علیه بیماریهای غیر استراتژیک واکسنیه شدند.

محمودی بیان داشت:برای حمایت از دامداران ورسیدگی سریع به درمان دام ها کلینک دام پزشکی در این شهرستان ضروری است.

وی افزود:خدمات درمانی دام ها (تزریق ،معاینات)بصورت کاملا رایگان در این شبکه انجام می شود.

 

محمودی بیان کرد: در بازدید از مراکز صنفی ۴۱۸کیلو گرم محصول غیر بهداشتی ضبط و۷۱۷کیلو گرم معدم شده داشتیم.

وی یادآورشد:۴۳۴هزار کیلو میگو پرورشی دراین شهرستان برداشت که بیش از ۹۵درصد از آن با نظارت کامل این شبکه به کشورهای قطر،امارات متحده عربی وچین صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من