به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

آمادگی دامپزشکی استان بوشهر با ۳۴ اکیپ جهت نظارت بهداشتی و شرعی در روز عید قربان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر خبر داد :

آمادگی دامپزشکی استان بوشهر با ۳۴ اکیپ جهت نظارت بهداشتی و شرعی در روز عید قربان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، دکتر محمد مهدی سیمرونی با اشاره به اینکه دامپزشکی به صورت ویژه نسبت به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی بر دام‌ های قربانی مردم اقدام می‌ کند گفت: در این راستا مجموعه دامپزشکی استان بوشهر تمهیدات ویژه‌ ای برای برگزاری مراسم عید قربان در نظر گرفته است.

 

دکتر سیمرونی از تجهیز و ساماندهی اکیپ‌ ‌ های ثابت و سیار دامپزشکی برای نظارت بر ذبح دام در روز عید قربان خبر داد و بیان کرد: در همین راستا ۳۴ اکیپ شامل ۱۱ اکیپ ثابت   و ۲۳ اکیپ سیار با حضور ۱۱ دکتر دامپزشک، ۲۸ بازرس بهداشت گوشت و  ۱۰ ناظر شرعی برای ذبح در کشتارگاه‌ ها و نقاط تعیین شده در شهرستانها برای ذبح دام مستقر شده و خدمات خود را رایگان ارائه می‌ دهند.

 

این‌مقام مسئول با اشاره به اینکه تیم‌ های دامپزشکی از صبح روز در عید سعید قربان فعال هستند خاطرنشان کرد: ذبح دام قربانی در منازل و معابر ممنوع است و تقاضا می‌ شود برای جلوگیری از انتشار بیماری‌ های قابل انتقال از دام به انسان به خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خودشان در منزل و معابر عمومی اقدام به ذبح دام نکنند.

 

معاون سلامت دامپزشکی استان بوشهر با تاکید بر این نکته که  مردم در هنگام  اماده‌سازی گوشت حتما از دست کش استفاده نموده و دست‌های خود را پس از استفاده با آب و صابون کافی شستشو نمایند و گوشت تهیه شده ۲۴-۴۸ در دکای یخچان نگهداری و سپس به بخش فریزر منتقل نمایند. ایشان اضافه نمودند از مصرف گوشت و جگر خام‌اکیدا خودداری نموده و حتما در زمان طبق بویژه جگر از مغز پخت بودن قبل مصرف اطمینان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من