به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

آغاز طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در شهرستان دشتستان

آغاز طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در شهرستان دشتستان

به گزارش اتحادخبر؛ فیصل ضرغامی اظهار کرد: طرح تشدید نظارت های بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور، در شهرستان دشتستان به همت ۲  اکیپ ثابت و 8 اکیپ سیار از ۱۴ اسفند با هدف تامین امنیت غذایی و اطمینان از سلامت فرآورده های دامی آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

 

وی اضافه نمود: این طرح کلیه واحد های تولید ،توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی شامل قصابی ها ،مرغ و ماهی فروشی، رستوران ها ،خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی، کشتارگاه های دام و طیور و سردخانه های نگهداری فرآورده های خام دامی را شامل می شود.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیان کرد: در این شهرستان ۲۲۷ مرکز عرضه خرد ( قصابی ،مرغ فروشی و ماهی فروشی) ۶ واحد سردخانه ، 2 واحد کشتارگاه دام و طیور و 156 دستگاه خودرو ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی وجود دارد که به طور مستمر اکیپ های نظارتی این شبکه نظارت های لازم را بر آنها دارند تا  هدف نهایی که همان امنیت غذایی و سلامت مردم است تامین گردد.

 

ضرغامی عنوان کرد: مردم فرآورده های خام دامی را از مراکز عرضه معتبر خریداری نمایند و از خرید گوشت فاقد برچسب و مهر بازرسی بهداشتی دامپزشکی و مرغ بدون بسته‌بندی و خارج از نظارت دامپزشکی اجتناب کنند.

 

ضرغامی افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند مراتب را به شماره تماس 34221413 شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان و شماره 33328467 ستاد اجرایی نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اطلاع داده تا اقدام قانونی و لازم در این خصوص انجام شود.

 

وی خاطرنشان کرد در اجرای این طرح علاوه بر کارشناسان بهداشتی دامپزشکی و ناظرین شرعی از ظرفیت سایر ادارات شهرستان مانند تعزیرات حکومتی ،شبکه بهداشت و درمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و سایر اعضاء ستاد تنظیم بازار در قالب گشت‌های مشترک استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من