به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

نظارت‌های بهداشتی -قرنطینه‌ای بر سایت‌های میگوی دشتی انجام می‌شود

نظارت‌های بهداشتی -قرنطینه‌ای بر سایت‌های میگوی دشتی انجام می‌شود

احمد ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با پایان ذخیره سازی در سایت پرورش میگوی مند شمالی و جنوبی شهرستان و ادامه روند فصل پرورش میگو، همچنان نظارت‌های بهداشتی _ قرنطینه‌ای ادامه و پایش های لازم در این زمینه در دستور کار قرار دارد.

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: سایت پرورش میگوی مند واقع در حد فاصل روستاهای کبگان و زیارت ساحلی شهرستان دشتی دارای بیش از ۵۰ مزرعه است که در سال جاری بیش از ۲۶۰ میلیون قطعه لارو توسط پرورش دهندگان ذخیره سازی شد.

وی افزود: تمامی لاروهای میگو در شرکت‌های تکثیر میگو پس از نمونه برداری‌های لازم و تأیید عدم ابتلاء به بیماری اخطار کردنی بویژه لکه سفید میگو، تحت نظارت مسئولین بهداشتی با اخذ گواهی حمل بهداشتی _ قرنطینه‌ای به مقصد مزارع پرورش ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: تمامی پرورش دهندگان محترم شرایط قرنطینه‌ای و امنیت زیستی (بیوسکوریتی) را در مزارع خود رعایت نمایند تا از وقوع بیماری جلوگیری شود.

ایزدی تصریح کرد: در حال حاضر از طریق گیت قرنطینه ورودی سایت مند بر ورود و خروج خودروها، خوراک آبزیان، لوازم و تجهیزات و تردد افراد نظارت می‌شود و ضد عفونی در ورودی سایت انجام می‌شود و مسئولین اتحادیه پرورش دهندگان سایت مند در بهره بری و فعالیت مؤثر گیت ورودی نظارت و همکاری دارند.

وی خاطر نشان کرد: عکس العمل سریع و مؤثر در مواقع بروز بیماری و تلفات احتمالی در کنترل بیماری‌ها بسیار مؤثر است و ضرورت دارد پرورش دهندگان محترم در صورت هر گونه علائم بیماری بلافاصله دامپزشکی و مسئولین بهداشتی را مطلع نمایند.

وی یادآور شد: ضرورت دارد تهیه خوراک آبزیان در طول دوره پرورش از مراکز معتبر با اخذ گواهی حمل بهداشتی_ قرنطینه‌ای دامپزشکی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من