به انجمن صنعت آبزیان استان بوشهر خوش آمدید

خوشه فرآوری آبزیان

خوشه فرآوری آبزیان

بیش از 16 هزار بازدید بهداشتی از مراکز عرضه فراورده های خام دامی در شهرستان دشتستان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان خبر داد

بیش از 16 هزار بازدید بهداشتی از مراکز عرضه فراورده های خام دامی در شهرستان دشتستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، دکتر فیصل ضرغامی از نظارت بهداشتی مستمر بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و همچنین کشتارکاههای دام و طیور شهرستان دشتستان خبر داد و گفت : در راستای تضمین سلامت سفره غذایی مردم بصورت مستمر و روزانه اکیپ های نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی ائم از مراکز عرضه مرغ ، تخم مرغ ، ماهی ، گوشت قرمز و غذافروشی ها و همچنین نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتارگاههای دام و طیور شهرستان انجام می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان با اشاره به آمار عمکلرد نظارت های بهداشتی از ابتدای سال تا کنون افزود : از ابتدای سال تا کنون ( سه ماهه نخست سال 1401) از 306 واحد عرضه فراورده های خام دامی تعداد 16 هزار و 442 بازدید بهداشتی بعمل آمد که در این بازدیدها 33 هزار و 885 کیلوگرم فرآورده ضبط و 32 هزار و 285 کیلوگرم فرآورده غیر بهداشتی معدوم سازی شده است.

وی در خصوص نظارت های بهداشتی و شرعی بر کشتارگاههای دام و طیور شهرستان اشاره کرد: بطور روزانه در کشتارگاه دام و و همچنین شب ها هنگام فعالیت کستارگاه طیور دامپزشکان بخش خصوص و دولتی و ناظران شرعی بر روند کشتار نظارت دارند و طی 3 ماه ابتدایی سال 1401 ، یک میلیون 858 هزار 63 قطعه طیور تحت نظارت های انجام شده کشتار و روانه بازار مصرف شده اند.

دکتر ضرغامی تصریح کرد : در طی نظارت های انجام شده و گزارش تخلفات صورت گرفته ، 71 مورد اخطاریه بهداشتی ، 49 مورد تخلف به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع و با 4 رای صادره دادگاه 4 واحد متخلف بر اساس قانون پلمپ شدند.

 

دکتر ضرغامی در ادامه تاکید کرد : با توجه به فصل گرما و شیوع بیماری تب کریمه کنگو کشتار غیر مجاز دام و خارج از چرخه نظارتی دامپزشکی در کشتارگاه می تواند مخاطراتی را برای جامعه ایجاد کند و در همین راستا از همشهریان عزیز خواهشمندیم این امر مهم را مورد توجه قرار دهند و گوشت و مواد پروتئینی مورد نیز خود را از مراکز مجاز خریداری کنند.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان در پایان گفت : در کنار نظارت های اکیپ های نظارتی دامپزشکی از عموم مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی ، موارد را به سامانه پاسخگویی دامپزشکی به شماره 1512 و یا شماره تلفن شبکه دامپزشکی شهرستان دشتستان به شماره 34221413 اطلاع رسانی کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
حساب کاربری من